Hammerfest kontoret
kate.m.larsen@kusek.no
Alta kontoret
jan.henning.fosshaug@kusek.no | tom.oyvind.heitmann@kusek.no

Alta kommune

Kontrollutvalget
i Alta kommune

Kontrollutvalget er kommunestyrets eget kontroll- og tilsynsorgan, hjemlet i kommuneloven med egen forskrift.

Utvalget skal gjennom sitt arbeid medvirke til at kommunens innbyggere og øvrige interessenter har tillit til kommunen, og at kommunen forvalter sine tjenester i tråd med kommunestyrets intensjoner og vedtak, og i henhold til lov, forskrifter og statlige føringer.

Kontrollutvalget velges av kommunestyret etter nærmere regler fastsatt i forskrift. Kommunestyret kan foreta nyvalg av hele utvalget når som helst i løpet av kommunestyreperioden.

Alta kommunes kontrollutvalg

for Inneværende valgperiode (2019-2023)

MEDLEMMER

  • Bengt Rune Strifeldt, leder - (FrP)
  • Anne Stokke, nestleder - (MDG)
  • Alf Bjørn, medlem - (AP)
  • Liv Unni Opgård, medlem - (SP)
  • Bjørn Erik Opgård, medlem - (SV)
  • Oddveig Hammari, medlem - (H)
  • Asbjørn Danielsen, medlem - (V)

VARAMEDLEMMER

  • AP/SP/SV/KRF/Rødt/MDG:
  • 1. Odd Iver Sara, - (SP)
  • 2. Ellinor Løkås - (SV)
  • 3. Inger Lise Ballandin - (AP)
  • 4. Viktor Johnsen - (R)
  • HØYRE:
  • 1. Espen Ottem - (H)
  • 2. Einar Aleksandersen - (H)
  • 3. Eva C. Schjetne - (H)
  • VENSTRE:
  • 1. Erik Noodt - (V)
  • 2. Karine Hæggernæs - (V)
  • 3. Charlotte Ellingsen Jenssen - (V)
  • FREMSKRITTSPARTIET:
  • 1. Bjørn Odden - (FrP)
  • 2. Elena Guttormsen - (FrP)
  • 3. Sigmund Nyvoll - (FrP)

Kalender

oversikt over fremtidige møter

Week of jul 3rd
mandag tirsdag onsdag torsdag fredag lørdag søndag
juli 3, 2020 juli 4, 2020 juli 5, 2020
juli 6, 2020 juli 7, 2020 juli 8, 2020 juli 9, 2020

Dokumenter

innkallinger, møtereferat, saksdokumenter