Hammerfest kontoret

kate.m.larsen@kusek.no

Alta kontoret

jan.henning.fosshaug@kusek.no | tom.oyvind.heitmann@kusek.no

Kontrollutvalget
i Hammerfest kommune

Kontrollutvalget er kommunestyrets eget kontroll- og tilsynsorgan, hjemlet i kommuneloven med egen forskrift.

Utvalget skal gjennom sitt arbeid medvirke til at kommunens innbyggere og øvrige interessenter har tillit til kommunen, og at kommunen forvalter sine tjenester i tråd med kommunestyrets intensjoner og vedtak, og i henhold til lov, forskrifter og statlige føringer.

Kontrollutvalget velges av kommunestyret etter nærmere regler fastsatt i forskrift. Kommunestyret kan foreta nyvalg av hele utvalget når som helst i løpet av kommunestyreperioden.

 

Personer i nye Hammerfest kommunes kontrollutvalg

for Inneværende valgperiode (2019-2023)

MEDLEMMER

AP/SV:

1. Wenche Stenvold – medlem

2. Snorre Sundquist – medlem

3. Gunnar Milch – nestleder

 

 
H/Krf/FrP:

 4. Ellen Birgitta Johansen – leder

 

Rødt/MDG/SP:

5. Elin Karlsen – medlem

VARAMEDLEMMER

AP/SV:

1. Linn Tørseth Nilsen

2. Ragnar Olsen

3. Hilbjørg Wikstrøm

4. Vidar Kvalnes Antonsen

5. Svetlana Tafikovna Izmailova

H/Krf/FrP:

1. Gunnar Bolle

2. Bjørn Andreassen

Rødt/MDG/SP:

1. Kristina Grundt

2. Espen Von Hirsch Kummeneje

3. Ola S. Møller

Dokumenter

innkallinger, møtereferat, saksdokumenter

Kalender

oversikt over fremtidige møter

MånedUkeDag
juni 2021
mandag tirsdag onsdag torsdag fredag lørdag søndag
mai 31, 2021 juni 1, 2021 juni 2, 2021 juni 3, 2021 juni 4, 2021 juni 5, 2021 juni 6, 2021
juni 7, 2021 juni 8, 2021 juni 9, 2021 juni 10, 2021 juni 11, 2021 juni 12, 2021 juni 13, 2021
juni 14, 2021 juni 15, 2021 juni 16, 2021 juni 17, 2021 juni 18, 2021 juni 19, 2021 juni 20, 2021
juni 21, 2021 juni 22, 2021 juni 23, 2021 juni 24, 2021 juni 25, 2021 juni 26, 2021 juni 27, 2021
juni 28, 2021 juni 29, 2021 juni 30, 2021 juli 1, 2021 juli 2, 2021 juli 3, 2021 juli 4, 2021