Hammerfest kontoret
kate.m.larsen@kusek.no
Alta kontoret
jan.henning.fosshaug@kusek.no | tom.oyvind.heitmann@kusek.no

Karasjok kommune

Kontrollutvalget
i Karasjok kommune

Kontrollutvalget er kommunestyrets eget kontroll- og tilsynsorgan, hjemlet i kommuneloven med egen forskrift.

Utvalget skal gjennom sitt arbeid medvirke til at kommunens innbyggere og øvrige interessenter har tillit til kommunen, og at kommunen forvalter sine tjenester i tråd med kommunestyrets intensjoner og vedtak, og i henhold til lov, forskrifter og statlige føringer.

Kontrollutvalget velges av kommunestyret etter nærmere regler fastsatt i forskrift. Kommunestyret kan foreta nyvalg av hele utvalget når som helst i løpet av kommunestyreperioden.

Karasjok kommunes kontrollutvalg

for Inneværende valgperiode (2019-2023)

MEDLEMMER

  • Anne Toril Eriksen Balto , leder - (SP)
  • Roald Andreas Sandvik , nestleder - (SP)
  • Gunn Anita Skoglund Sara , medlem - (SP)
  • Alf Isaksen, medlem - (ÁRJA)
  • Marit Kirsten Anti Gaup, medlem - (AP)

VARAMEDLEMMER

Senterpartiet/Karasjoklista:

  • 1. Mathis Nilsen Eira - (KL)
  • 2. Hege Anita Joks - (SP)
  • 3. Amund Peder Teigmo - (SP)
  • 4. Johannes Mattis Anti - (KL)
  • 5. Elen Marit Gaup - (KL)

Arbeiderpartiet/Sámeálbmot Bellodat/Høyre/Johttiidsámiid Listu:

  • 1. Anny Vigdis Sara - (SÁB)
  • 2. Øyfrid Balto Samuelsen - (AP)
  • 3. Eldbjørg Mathisen - (AP)
  • 4. Håkon Bysheim - (H)

Kalender

oversikt over fremtidige møter

Week of jul 3rd
mandag tirsdag onsdag torsdag fredag lørdag søndag
juli 3, 2020 juli 4, 2020 juli 5, 2020
juli 6, 2020 juli 7, 2020 juli 8, 2020 juli 9, 2020

Dokumenter

innkallinger, møtereferat, saksdokumenter